Garanti Prosedürü

Garanti Prosedürü

1. Süet ve Kumaşlarda ürün adı, renk kodu, metraj bilgileri dışında üretim numarasını belirten (“Batch” veya “Lot”) numaraları da bulunur. Farklı üretim no’lu ruloların renklerinde ton farklılıkları oluşabilir. Bu nedenle aldığınız ürünlerin batch numaralarının aynı olmasına dikkat ediniz ve ihtiyacınızı bir seferde satın alınız. Daha sonraki ihtiyaçlarınız için rulodaki etiketi saklayınız. Ancak firmamızın daha sonraki alımlarınızda aynı batch numarasından temin etme garantisi bulunmamaktadır. 

2. Süet ve Kumaş imalat hatalarına karşı firmamızın garantisi altındadır. Yerinde uygulanmış ürünlerde hata tespit edilmesi halinde, açılmış ve uygulanmış 10 mt’den fazlası garanti kapsamının dışındadır. Bu nedenle ürünlerin en fazla 10’ar metrelik gruplar halinde kesilip uygulanması, kontrol edilmesi, eğer hata varsa uygulamanın durdurulması ve geriye kalan açılmamış ürünlerin iade edilmesi gerekmektedir. Renk ve desen farklılıkları ile üretimdeki hatalar veya ürünün özürlü olması durumunda, ürünün stokta bulunması koşulu ile yenisi ile aksi halde beğenilen bir başka ürün ile değiştirilir. Bu durumda eski ve yeni ürün arasında fiyat farkı varsa (+) veya (-) olarak müşteri cari hesabına yansıtılır. 

3. Uygulama sırasında zemin hazırlığından kaynaklanan hatalar hariç olmak üzere, yukarıda izah edildiği gibi yapılan uygulama da firmamızca garanti edilmektedir. Bunun dışındaki uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. 

4. Genel uygulama detayları ve ürünün türü ve tiplerine bağlı olarak bir takım uygulama farklılıkları kullanım kılavuzlarında belirtilmiştir. Aldığınız ürünlerin uygulama türlerini, kullanım kılavuzlarından inceleyebilirsiniz. Uygulamaların bu hususlara göre yapılması gerekmektedir. Bunun dışındaki uygulama yöntemleri veya yanlış uygulama tip seçimleri, istenen görüntüyü sağlayamadığı gibi bazı ürünler de, ton farklılıklarına ve görünüm bozukluklarına neden olacağından garanti kapsamının dışındadır. 

5. Satın aldığınız ürün ile ilgili tüm özellikler bakım ve kullanım talimatları içerisinde yer almaktadır. UYGULAMA ÖNCESİ BU ÖZELLİKLERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. 

6. Ürüne yapılacak olan uygulamalardan satın alan müşteri sorumludur. Bu nedenle uygulama yaptıracağınız kişilere garanti ve kullanım kılavuzunu okutunuz. 

7. Uygulama fazlası ürünler ambalajı açılmamış, yeniden satılabilir durumda olmak kaydı ile satış tarihinden itibaren 15 gün içinde satış fişi veya faturası ibraz edilmek şartı ile iade edilebilir. Bunun dışında iade ve değişim kabul edilmez. Stok harici özel siparişle getirilen ürünlerde uygulama fazlası iade kabul edilmez. 

8. Alış tarihinden itibaren iki (2) yıl içinde kumaşlarımızda ortaya çıkabilecek sorunlar için alış belgesi ve hatalı kumaşın firmamıza gönderilmesi gerekir. Söz konusu ürünler fabrikamızdaki laboratuvarlarda ve müşteri ilişkileri merkezimizde incelemeye alınır. Yapılan inceleme sonucu hatanın üretimden kaynaklandığının tespit edilmesi durumunda firmamızın şikayet değerlendirme süreci başlatılır. Müşterinin kullanım hatasından doğan bir bozulma söz konusu ise, müşteri bu konuda bilgilendirilir. 

9. Kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılmayan ürünler garanti kapsamına girmez

Bir cevap yazın

×
×

Sepet

WhatsApp chat